Kuruluş Amacımız

Ortopedik Rehabilitasyon Enstitüsü, fizyoterapistlere ve fizyoterapi öğrencilerine ortopedik rehabilitasyon alanında eğitim programları oluşturmak ve araştırmalar yapmak için kurulmuş online bir eğitim ve bir danışmanlık merkezidir. 1 Ocak 2022’de pandemi koşulları nedeniyle online kurulan enstitümüzü gelecek yıllarda yüz yüze eğitim verilen ve araştırmalar yapan bir merkez haline getirmeyi planlamaktayım. Fizyoterapi alanında Türkiye’de açılan ilk özel enstitü olan Ortopedik Rehabilitasyon Enstitüsü, ilgili alandaki gelişmeleri, bilimsel yayınları ve kanıtları izleyerek meslek içi eğitimler düzenlemeyi ve fizyoterapinin ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmayı da görevleri arasında saymaktadır.

Sayıları her geçen gün artan fakat bu artışa paralel olarak yeterli eğitim kadrosu bulunmayan üniversitelerin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin, kendilerini eksik hissettikleri konularda eğitimlerimizden destek alacaklarını düşünmekteyim.

25 yıllık mesleki deneyimin 15 yılını İstanbul Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda çalışarak ve ciddi bir klinik deneyim kazanıp, akademik hayata geçmiş bir fizyoterapist olarak hem klinisyenlerin, hem de akademisyenlerin ihtiyaçlarını karşılayacağını ümit ettiğim bu platformun meslektaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Derya Çelik